Hypotéka na kúpu nehnuteľností

Kúpa nehnuteľnosti je najčastejším dôvodom pre čerpanie hypotéky alebo úveru na bývanie zabezpečeného nehnuteľnosťou. 

Špecialisti, ktorí ich denne riešia Vám proces vybavenia skrátia a urýchlia svojimi skúsenosťami. Dôležitým rozhodnutím, ktoré musíte urobiť Vy, je výber banky. Aby bolo Vaše rozhodnutie správne, potrebujete relevantné informácie o aktuálnych podmienkach, ktoré banky ponúkajú.

 

V prípade, že nenastanú „nepredvídané okolnosti“, tak od momentu odovzdania kompletných dokladov k žiadosti o úver do momentu jeho čerpania prejde len pár dní.

 

Pre rýchly proces je vhodné kontaktovať špecialistu emailom alebo telefonicky. 

 1.Vyžiadajte si zoznam dokladov potrebných pre podanie žiadosti o hypotéku. Na stretnutie si  všetky podklady prineste so sebou. Rýchlym doložením všetkých potrebných dokladov si značne skrátite čas procesu vybavenia hypotéky.

 

2. Po zvážení podmienok  a jednotlivých ponúk si vyberiete banku, ktorej ponuka bude pre Vás najzaujímavejšia. Špecialista odovzdá kompletnú zložku s podkladmi na schvaľovanie do Vami vybranej banky a o priebehu procesu Vás bude informovať.

 

3.Po schválení Vašej žiadosti o úver a vyhotovení zmluvnej dokumentácie bankou Vás špecialista vyzve na podpis úverovej dokumentácie a následne v kooperácii s realitnou kanceláriou zabezpečí vklad záložných zmlúv na príslušnom katastrálnom odbore.

 

4.Doložením listu vlastníctva k nehnuteľnosti založenej v prospech financujúcej banky, splníte jednu z podmienok pre vyčerpanie finančných prostriedkov z Vášho úveru. 

© 2019 RENOMIA HYPOHOUSE s.r.o.